May
28
Asa ceva n-am vazut in viata mea:
Observati cum Eln Bssc se intoarce ca-n genericu’ de la “Tanar si nelinistit”.
Ia uite-l si p-asta:
P.S. Iata si clipul electoral al emisiunii “In gura presei”:
Asa ceva n-am vazut in viata mea:
Observati cum Eln Bssc se intoarce ca-n genericu’ de la “Tanar si nelinistit”.
Ia uite-l si p-asta:
P.S. Iata si clipul electoral al emisiunii “In gura presei”:
January 24th, 2010 at 12:46 pm
. HORA UNIRII
de Dr. A. Con | 24/01/2010 11:23:41
Hai sa dam mina cu mina
Hotii din Tara Romana
Sa-nvartim hora hotiei
In bugetul Romaniei…
Cinstea din tara sa piara!
Popi si hoti in asta tara ,
Huzureasca pe vecie…
Magistrati far’ de-omenie
Prostesc plebea bugetara
Distrugind aceasta tara!
Pensii si salarii mari
Pentru unii bugetari…
Taxe DOAR, pentru saraci…
Banii numai la …ORTACI !
…………………………………..
La buget hai cu grabire
Sa-l secam dintr-o sorbire,
Sa ne facem azi un NUME:
CEI MAI HOTI IN ASTA LUME !
Caci nu mai este sub soare
Alta clasa MINCATOARE
Avida de -asa putere
Pentru propria AVERE
Ca la noi, in Romania
Astazi conduce hotia
Mina-n mina cu prostia !
Astazi ,popi si magistrati
Au devenit , iata , frati
Si fura -intr-o veselie…
Si sint multi:o herghelie
Pastorita de Basescu,
„Sfintita” de Iliescu…
Si chiar daca tara striga
L-au adus pe fostul RIGA
Facindu-l miliardar…
Cu aportul bugetar !
Hai sa dam mina cu mina
Hotii din Tara Romana
Sa-nvartim hora hotiei
In bugetul Romaniei!
January 24th, 2010 at 7:36 pm
dai pe youtube, hannibal for king,world strongest kids.
January 27th, 2010 at 1:43 pm
In absenta unei explicatii din partea domnului Basescu in chestiunea omniprezentei lui Merlin in preajma-i, intuim o confirmare tacita a supozitiilor privind inclinatia-i spre ocultism pe langa aceea de circar organizator si performer. In consecinta, pentru o si mai buna reprezentare, recomandam ca din alaiul prezidential sa mai faca parte si un pitic (poate ramane si actualul dar imbracat corespunzator), o inghititoare de sabii( alta decat Nutzi), omul ghiulea (oricare din obezii parlamentari),un contorsionist, si lista poate continua. Pe langa faptul ca imaginea va fi mult mai reprezentativa, aceasta bufonerie prezidentiala ar putea fi o atractie turistica, singura poate, intr-o tara ce nu mai are de oferit decat coliva.
January 28th, 2010 at 1:26 am
Buna
nu stiu exact ce se intampla… dar… am venit super nervoasa de la servici, pt ca am aflat ca astia vor sa mai mareasca impozitele cu aprox 30% si la restul fraierilor (platesti pt dividende 16% a.. pai de ce… lasa c-o sa platim inca 31%, la fel si pt pfa-uri sau contracte civile..pai o firma plateste asa: tva 19%, profit 16%, impozit dividende 16%; si acum si impozit la cas inca 30% = ee.. 83% si un pfa plateste tva 19% impozit 16% , sanatate 6.5%, cas 31% total = …surpriza 73% tare nu ? …de ce ma mai trezesc dimineata din pat …? a da… sa imbogatesc “clanul Basescu.” sau “dictatorul Basescu.”.. e pai nu!!) motiv pt care cautam antena pt a urmari macar una din singurele 2 emisiuni care imi plac “in gura presei” sau “Sinteza zile” a lui Mihai Gadea.. si .. ups .. fara semnal.
Ce se intampla?
Au redus astia Antena la tacere ? chiar asa?
sper ca diseara 28.01.2010 sa aveti semnal si sa explicati exact ce se intampla.
Multumesc,
Lavinia J.
January 28th, 2010 at 4:53 pm
Salut!!
bai prietene uite ce scrie ginerica despre tine:
Evident, Huidu nu a rămas fără replică, deşi vorbeşte moralizator despre apetenţa românilor pentru scandal, scriind pe blogul său personal: “Ultima găselniţă penală a sceleratului din gura presei a fost aia cu salariul lui Mişu mai mare decât al meu! Aşa să fie cum spui tu, mă, maimuţă clevetitoare, că Mişu merită fiecare bănuţ pe care-l câştigă, muncind cinstit, nu pupând dosuri apetisante cum ai făcut mătale de-al lungul carierei. Că atunci când nu ţi-a mai plăcut popoul lui Voiculescu, ai trecut cu năsucul pe la Cristi Burci care ţi-a dat o pâinică pe la primatv, apoi ai lins un pic la Sârbu, pe care acum îl injuri, şi ai supt şi de la Prigoana, care acum îţi “repugnă” ca să te citez! Dar te-ai întors la cel mai catifelat şi mătăsos popou din lume: cel voiculesciean la care lustruieşti cu abnegaţie de atât amar de vreme”.
January 28th, 2010 at 4:55 pm
http://www.realitatea.net/serban-huidu-despre-mircea-badea–sceleratul-din-gura-presei–maimuta-clevetitoare_697385.html
January 30th, 2010 at 9:31 am
CONSTANTIN PARVULESCU a fost si v-a ramane OMUL care l-a contrat pe CEAUSESCU!!!
January 30th, 2010 at 8:40 pm
mircica esti tare sa nu te lasi intimidat esti mai bun ca huidu te rog frumos sa aduci in discutie mai mult problemele din sanatate unde salariile sunt foarte mici chiar si 600 ron asistent medical la urgenta
February 1st, 2010 at 8:58 pm
nu stiu ce spate poti avea , de indraznesti sa gandesti liber si mai ales expus pe ecran,cand stim ca totul se toarna, este inregistrat,se face dosar si se baga pumnul in gura.
Te rog spunele acestor tineri si incepatori guvernanti,ca sa nu le zic nepriceputi:
Teoria cu ,sa vina cei competenti si necorupti, s-a fumat si dupa 1989;a fost pasul de baza pentru desfintarea oricaror ierarhii si valori confirmate.
stim bine ca cei care nu facusera nimic in ultimii cinci ani erau atunci vitejii,imaculatii,incoruptibilii, iesitii in fata .
CU EI NE-AM DUS LA FUND
Sa reluam acum ,aceiasi demagogie,este ridicol si periculor pentru supravietuirea poporului legitim
Solutia iesirii din cheltuieli bugetare este sipla:
Jos salariile obraznice pentru aceasta perioada de criza:salariile nete peste 25;30 milione lei vechi
DUPA ACESTA POATE URMA INTR-UN CADRU ORGANIZAT,NEPANICAT,NE GENOCIZAT,O RFORMA A INTELEPCIUNII SI IN RANDURILE BUGETARILOR.
Nu trebuie lasa-ti guvernantii sa salveze salariile obraznice prin aruncarea unor firimituri de venituri celor cu venituri nete sub 6 milioane lei vechi(nici nu prea sunt din astia,decat femei de servici,portari,etc…)
Ai dreptate cu tara manelistilor(din 25 de colegi, nu am 2 cu care sa apar Romania)
February 2nd, 2010 at 10:31 am
Salut Mircea! sunt unul din cei cu 2 facultati, Universitatea de arte-G Enescu, specializarea Pian si Facultatea de Drept Petre Andrei, sunt unul din olimpicii pe tara si la concursurile internationale despre care vorbesti mai tot timpul cu mandrie la televizor si, satul de toate mizeriile de aici, ma pregatesc sa plec in strainatate. Ghici cine-mi va urma? SORA-MEA!!!! de ce? simplu: A terminat Universitatea de Arte la Iasi -sefa de promotie, a terminat masterul, s-a inscris la doctorat, l-a luat si pe asta SUMMA CUM LAUDE…am uitat sa precizez ca si lucra intre timp ca profesor de pian , titular la liceul de arte din Iasi? ….cred ca am uitat sa spun ca in CV-ul ei mai sunt cateva olimpiade si premii la concursuri pe care le-a ras cu elevii ei….da…si n-am zis nici ca a fost membra a diverselor jurii, inclusiv al celui de la Olimpiada Nationala de Interpretare Muzicala. Si apoi apare piticul din Twin Peaks la TV, BOC-ala de-l pupa-n fund toate babele de prin CJ, ca-i baiat bun si stie sa coseaseca iarba de pe toloaca…si a zis: SA SE FACA BEZNA-N INVATAMANT…si se facu, SA SE SCOATA ECHIVALARILE EVALUABILE IN BANI PT DOCTORII DIN PREUNIVERSITAR…si se va face. Tin sa aduc la cunostinta ta draga Mircea ca sunt 100!!!!!! de doctori de astia in toata tara. Deci, dupa ce a pierdut inca trei ani din viata cu doctoratul, sora mea s-a intors mandra la serviciul ei cu 2 norme, platit cu 1100 lei.De aici face tampitul asta economie? Buna scoala asta de matematica bazata pe teoreme Basesciene…Iar eu…sunt pianist si compozitor,am primit mai multe contracte de a concerta IN EUROPA INTREAGA cu muzica compusa de mine, pe cand aici am avut onoarea sa-i intalnesc pe mai marii “show-bizului” romanesc care m-au intrebat: domnu’ Bogdan Ota…rock simfonic? aaa…ca NIGHTWISH, WITHIN TEMPTATION…mda.Aveti solista? face tzeava?sau mecla? sau bot? sau cum se zice pe la voi pe la Bacau? NU?! …sa fii sanatos taticule!!! Da zi si mie…ashea…pot sa bag rock-ul asta simfonic, de face milioane de euro in europa ,in campaniile electorale? NU?! pai vezi-ti ma de treaba ca ne pierzi timpu’…stai ca ma suna Mitrea-asociatul ascuns din reteaua ROTON-SINCRON…si atunci intreb eu: de ce sa nu cant eu si sa fac bani altor tari…ai nostri nu ne vor ..DECI: eu zic sa plecam cu totii! Ce s-ar intampla daca in Romania ar sta doar guvernul si babele contribuabuile si ele cu impozitul pe pensie?! pe cine ar mai impozita? Stiu ca nu prea ai afinitati legate de muzica, dar sa stii ca toti muzicienii te sustin. Respect pentru nervii pe care ii ai sa citesti mizeriile alea de ziare si sa mai fii si intreg la minte dupa aia! Ramai cu bine, eu de luni, 8 februarie sunt rezident francez! Sanatate!
February 3rd, 2010 at 12:49 am
Boc declara laBe1 in seara asta ca pasagerii de pe -citez pe Boc- “Taitanic” (Titanic) erau sanatosi dar au avut ghinion ca si cetatenii acestei tari dealtfel.vezi final emisiunea Nasul din seara asta
February 4th, 2010 at 10:09 pm
Sunt disperat , mi-au ridicat masina a doua oara intr-o luna in Bucuresti pentru ca nu am avut 25 m pana la intersectie .Cer ajutor pentru schimbarea acestei legi idioate si oprirea daca este posibil a abuzului grosolan a politiei rutiere a capitalei pe aceasta tema.
February 4th, 2010 at 10:48 pm
Mircea sa nu te lasi daca toti se iau de tine… esti cel mai tare… oricum.. ai un fel de “life steal” … cu cat esti huiduit… cu atat esti mai “tare”
Ramai asa
ma-ntelegi
February 5th, 2010 at 12:59 am
e in toata oltenia tg-jiu severin orsova craiova la 18mg pe secunda sa nu te poti uita la un program pe net bagamiashi pula in sri spp spir mai mae in toati gaozari lu basescu
February 6th, 2010 at 12:20 am
Doamne nebun esti ,tare ai fost in seara asta te pup
February 6th, 2010 at 11:22 pm
Esti super tare!
February 9th, 2010 at 12:46 am
ba nu mai bateti cimpi tara chiar arde in ochi altora care incearca sa ii mai tina inca deschisi si cu ea vom arde cu toti daca inca dormim
TREZITIVA LA ADEVARATA VIATAAlege libertatea Elibereazate
Fi cel ce anvinge acest sistem actual bazat pe nonvalori morale .Singuri decideti calea fiti convinsi si convingatori
Sa punem egal = intre noi toti,aceasta spunind NU dependentei totole si mondiale a unui sisten invechit si depasit
de valori neechilibre ce nu are egal ci doar imultiri ce nu are parti egale si duce instre o viata fara sens viitor ori tel
dorinte vis sau aptitudini totul devine tot mai monoton.
Nu invatam sa invatam nu stim sa invatam sa invatrampe nici 1 sau pe altu nu asteptam decat gresala sa invatam
dar no ietam
In asteptarea unor motivati ne inpreptam zilnic catre obligati ce ne incatuseaza si ne ingradesc dorintele puterile
deciziile visurile chiar si dragostea e denaturata,daca vrei sa schimbi deva nu poti?TU hotarastice ce vrei.poti,
dorestisau visazi sa fi sau faci!
Daca vrei sa schimbi ceva te schimbi pe tine insuti mai intii singur si definitiv de potinu te opri continua sa pui tot
cea ce ai in valuare pt tine pt toti nu inceta nici o clipa sa te respletesti te tine insuti prin ceilalti pt ceilaltiofera totul
tot mai mult pe fiecare zi cetrece mai multcaieri si maiputin ca mnine si nu lasa pe maine cea ce puteai face inca
de ieri
Omenitea nu are nevoie de nimic in plus,avem totul doar trebuie sa il expluatam nu ca pina acum a omului de catre
om ci a resurselor de catre el aducand spre ajutorarea oamenilor si a tutror sa ne avem cu toti si uni pe alti alaturi intodeauna singura conpescare sa fie aducerea serviciului in ajutorul tuturor oamenilor sa nu mai fie nevoiti intinda
mina sau sa fure sa fim utili unu altuia alaturi si de bun ajutort total dezinteresati material (banesc) sa oferim totul
si sa nu precupetim nimic nici vinde ori cumpara ,serviciu,sprijinurecunostintainvataturaiubire dragosteasi afectiunea
sau emotvitatea pe care trebuie sa le avem si sa le impartim uni cu alti tuturora nemijlocit,neconditionat,neprecupetit.
Punerea in valuare a acestor minunate bogatiice pot fi dobindite doar prin munca va aduce egalitate .
Mutare ce poate misca intreg sistemul trebuie facuta si consta in trecerea imediata la un sistem de valori morale si erahi egele material fara diferentieri sau supradimensionari oferind totul tuturor vom primi tot de la ei toti .
SA bucutam cit mai multi dimtre noi si bucurosi vom fi si noi
February 10th, 2010 at 8:16 am
Mircea tata, stii ce inseamna EBA?
EBA = Ethno Bothanic Authorisation … va amintiti?
February 11th, 2010 at 9:40 pm
vreau sa stiu cum pot sa chem curtea de conturi pentru a verifica la primarii (ca sunt mai multe),daca s-au platit bani pentru dezapezirea bucurestiului,daca da cine a aprobat plata,si cine a luat acesti bani in conditiile in care toata zapada e pe strazi.si mai ales cum pot afla si eu scorul verificarii.
February 12th, 2010 at 7:44 pm
ce zici de blaga? vre politisti mai frumosi, sa dea bine in europa. frumosi asa ca el? ca neam duce dracu la circ, nu crezi?
February 14th, 2010 at 7:54 am
http://www.youtube.com/watch?v=QkjFYRg-Cpk IMNUL ROMANIEI POSTCOMUNISTE
February 14th, 2010 at 8:02 am
http://www.youtube.com/watch?v=QkjFYRg-Cpk au distrus o generatie nu mai lasati si alta generatie sa fie distrusa,nu mai putem sta cu mainile in san,hai sa ne organizam si sa repetem 89 si poate nu vor mai fi GENERATII DE SACRIFICIU
February 14th, 2010 at 8:06 am
http://www.youtube.com/watch?v=QkjFYRg-Cpk MIRCEA DOAR CU AJUTORUL PRESEI PUTEM FACE CEVA,IAR TU ESTI UNA DINTRE GURILE PRESEI DIN ROMANIA CARE SE FAC AUZITE–NU LASA CA SI VIITORI TAI COPII SA DEVINA O GENERATIE DE SACRIFICIU
February 14th, 2010 at 11:12 pm
ma, mai da-i incolo pe astia….ce “reclame” au in ei…au venit fondurile europene. azi le avem, maine nu le mai avem. unde au disparut fondurile europene? toti parlamentarii stau si dau din umeri. tara se duce rau de tot de rapa, incetul cu incetul, incepand cu DN1 chiar, unde mia nou iti distrugi masina destul de lejer daca nu ai grija. chiar, ce sa intamplat cu mottoul “traim in romania si asta ne ocupa tot timpul” ?
February 15th, 2010 at 11:30 pm
Salut! Sunt din Piatra Neamt si am o problema la care nu stiu rezolvarea:Daca maica-mea care sta intr-un apartament cu 2 camere si are 3 calorifere care nu dau caldura aproape deloc(mai pune si caloriferul electric in priza) trebuie sa plateasca pe decembrie 1000RON(10 milioane de lei vechi) pe ianuarie cat va plati(tinind cont ca se a mari pretul gigacaloriei)? Qvo vadis?
February 16th, 2010 at 11:59 pm
Eu cred ca Eba nici nu stie de unde izvoraste Dunarea dar ea incepe sa ne spuna ce vrea sa faca cu ‘cel mai frumos cadou pe care il impartim cu Europa’!Daca ramanea acolo in lumea modei era mai bine pentru toata lumea!
February 18th, 2010 at 3:47 am
Medicina
February 18th, 2010 at 3:49 am
Guvernul romaniei va asigura slujbe pentru someri pe toata perioada crizei financiare… Ele vor fi oficiate de preoti, episcopi, mitropoliti sau de insusi patriarhul Daniel.
February 18th, 2010 at 12:15 pm
bai mircea esti bestial,continua pe linia asta pt ca nu se mai poate trai in tara lui asta jalnica sincer mie rusine ca-s roman mai ales cu marii si ilustrii nostri conducatori.Am o sugestie daca se poate,fii mai incisiv in privinta lui EMIL POC poate in al 12-lea ceas iti va da dreptate!Felicitarile mele pt emisiune!!!
February 19th, 2010 at 1:58 pm
Mircea e adevarat sau la misto cu Gabriel Oprea cu Tahiti? Nu mai inteleg nimic. Pana acum trebuia sa-si dea demisia pentru gafa pe care a facut-o cu ajutoarele pt Haiti care au ajuns in Tahiti, Mahiti, Papiti “sa le ia dracu”. Speram sa faci un show pe tema aceasta. Numai bine
February 19th, 2010 at 5:33 pm
Ne intrebam cu totii de ce am ajuns in aceasta situatie.Raspunsul il gasitiaici: http://www.youtube.com/watch?v=L0yQunhOaU0
De fapt suntem doar la inceput dar avem toate sansele sa construim o tara mai frumoasa decit a lor.Booooooooooc dormi.Priveste ce ne asteapta……Cautati filmul, e de colectie.Ar trebui difuzat la ora de maxima audienta
February 19th, 2010 at 9:02 pm
Doi nemti discuta intr-un showroom:
- Ce-i asta, Dacia Duster?
- Duster…da
- Romaneasca, nu?
- Da, romaneasca..
- Buna, nu? Garda inalta, cauciucuri groase…
- Mda..
- Ma, ce ti-e si cu romanii astia…ar face orice numai sa nu-si repare drumurile…
February 21st, 2010 at 7:24 am
Draga Mircea Badea, afla despre mine ca sunt bine sanatos aici in Canada, dar mi-as dori sa fiu si mai bine (asa cum eram anul trecut) cand, pt. mine, emisiunea ta, vazuta in reluare datorita diferentei de fus orar, era ca o gura de aer proaspat…Inteleg ca nu mai ai un scop imediat, ca poate vrei sa schimbi ceva, ca te-ai plictisit-poate-dar ti-ai pierdut farmecul,te repeti insistent,pe chestii banale de multe ori, ajunge, zic eu, cat i-ai prdepsit pe votantii lui Basescu… Crezi ca ei sunt cei care se uita la emisiunea ta? A propos, cum mai stai cu audienta?!…
February 22nd, 2010 at 3:25 pm
Buna Sunt . E.B.A . E.u B.ubui A.udienta , si daca vrei sa stii doar, simplul fapt ca ai pus un filmulet cu mine la tine pe blog demonstreaza ca sunt valoroasa si plina de succes-(uri “ups nu sunt sigura care era forma corecte ) ma rog . DA ! Eu lupt ! Eu sunt puternica si voi demonstra ca pot sa duc mai departe the Legacy of my Father . O sa zici ca am ruinat economia . Da ,dar am facut-o pentru un scop nobil ;pentru ca cine nu are ruine nu are istorie . Poate nu stii ca noi am plecat de jos. Eram foarte amarati; TATA a fost crescut de porci , dar asta nu insemna ca noi nu suntem nobile (eu si sora mea ) ptc. porci lui TATA aveau sange albastru sa stii .
Chiar daca noua mea constiinta de cand sunt euro parlamentar ma cam strange am sa fac tot posibilul sa arat ca am puterea de a schimb lucruri . Vorbeam despre Dunare in filmuletul postat la tine pe blog ; nici nu ai idee cat de important este acest rau cu ape cristaline si curat ca lacrima din care se spune ca s-a nascut si Afrodita undeva pe langa Cernavoda . Eu voi face Dunarea . In patrimoniul universal , comorile spirituale se contopesc si alcatuiesc un tezaur omogen . Nu poti sa identifici Volga, Nilul sau Amazonul in apele straveziiale Oceanului ; dar Dunarea o veti putea vetea pentru ca eu propun sa o facem portocalie . Asa cum au Chinezii raul galben asa sa avem si noi Dunarea Portocalie . Ptc PSD a avut Dunarea albastra cat a avut culoarea albastra , noi vrem Dunarea Portocalie .
Poporul Roman va intelege pentru ca el stie sa fie independent si cand e sluga . Nu am remuscari profunde pentru ca nu vreu sa imi stric zambetul . Atat va mai zic TATA este garantul integritatii nationale , in fiecare seara inainte sa faca nani el numara foarte atent toate judetele . Pa Mircea Badea . Esti un rau asa sa stii .
February 22nd, 2010 at 11:33 pm
NOI, TOȚI ROM
February 23rd, 2010 at 7:36 pm
Uitati-va cu atentie la cum arata Madeira din Portugalia dupa potop - la fel ca Romania lu’ Base inainte de potop.Va indemn:kill BASE!
February 24th, 2010 at 3:24 pm
ce se intampla cu “traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul”? cred ca am ratat un episod!
multumesc pentru raspuns:)
February 26th, 2010 at 12:31 am
Salut Mircea legat de cele radare shmechere… nici eu nu sunt mare vitezoman da tare mi-as lua un antiradar sa le bruiez “cea scula shmechera” cand ma opresc sa le rad in nas putin :)) cica au voie sa le confiste da vb ta nu cred ca le-as deschide geamu mai mult de 2 cm sa le dau eu stiu cel mult buletinu ;))
Aberam si eu bafta la emisiune cea mai tare!!!!
February 28th, 2010 at 5:05 pm
Ma uitam la TV.( super congres-pupat copil) Singurii supli ori de munca ori de durere sau ambele…. Firea si Badea
Cu respect
February 28th, 2010 at 8:11 pm
Buna seara!
sunt telespectator ca toti altii care iti scrie cu rugamintea sa facem impreuna o analiza a unei expresii sau apostrofari la adresa lui Diaconescu fost membru PSD , al unui mare destept de primar -”Brazileiru” cum spunea domnia voastra.
Deci ce cultura mare de om este edilul de pe litoral “garnitura” de Mazare asta care spune “JITIE TRADATOARE”.
Am cautat in dex si iata ce zice:
J
February 28th, 2010 at 8:12 pm
JÍTIE, jitii, s.f. (Reg.) 1. Poveste, anecdotă, snoavă. 2. Boală cronică; defect, cusur. – Din sl. žitije.
Sursa: DEX ‘98 |
JÍTIE s. v. întâmplare, pățanie, peripeție, rogojină.
March 1st, 2010 at 9:30 am
Din categoria SEBASTIAN VLADESCU
1. http://f463.mail.yahoo.com/ya/download?mid=1%5f48199%5fAKvHtEQAAWoaS4rBhwDxDVF7uyw&pid=2.3&fid=Inbox&inline=1
2. http://f463.mail.yahoo.com/ya/download?mid=1%5f48199%5fAKvHtEQAAWoaS4rBhwDxDVF7uyw&pid=2.2&fid=Inbox&inline=1
3. http://f463.mail.yahoo.com/ya/download?mid=1%5f48199%5fAKvHtEQAAWoaS4rBhwDxDVF7uyw&pid=2.4&fid=Inbox&inline=1
succes si distractie maxima,
Mihai B.
March 1st, 2010 at 9:03 pm
Salut Mircea, nu ti-am scris niciodata pana acum dar (te saluta nevastamea)dupa stirile din seara asta imi venea sa sparg tv-ul,sa-ti spun de ce: in primu rand am auzit-o pe toapa Topescu ce frumos vorbeste ea despre ce li s-a intamplat femeilor azi de martisor, cum au primit ele flori si martisoare, pe strada, la semafor, in sediul militiei, ba chiar au fost lasate sa intre in fata, ce mai erau in culmea fericirii unele aproape umede. Eu stiam ca martisorul este sarbatoarea primaverii, a noastra a tuturor barbati si femei deopotriva. Pai cum vine chestia asta oameni buni, de Mosu Nicolae primeste cadou femeia, barbatu niciolae, de CRACIUN tot ea se scoate mai bine, (acolo unde nu sunt copii) de stupidele zile ale indragostitilor care apartin amandurora tot ele primesc cadouri pe cand noi ne golim buzunarele si ne imbolnavim cu nervii,oare ii place, oare e bine, in schimb nu primim nimic ca vezi tu ele sunt femei (am auzit unan inventata de 1-2 ani “luna femeii”) Singura sarbatoare pe care o recunosc ca fiind a femeii este 8 MARTIE dar nici asta nu prea stiu daca este in totalitate a lor cred ca este doar a mamelor, in rest toate celelalte sarbatori ne apartin si noua. As mai spune ceva si despre reporterii si jurnalistii astia de 1,5 bani ca de la ei a pornit toata prostia asta cu femeia sarbatorita din toate pozitiile dar tre’plec, pa.
March 2nd, 2010 at 1:07 pm
Uite unu’ care a fost sanatos la cap : George Carlin.
March 2nd, 2010 at 1:33 pm
Mircea azi la reluarea de pe A1 te-au bruiat in draci.Sunt din Petrosani si abonat la UPC.
Cred ca ma mut la concurenta :)) (RDS)
Culmea e ca la reclame totul ere perfect.
Sti cine e primar la Petrosani,nu?
Bafta batrane
March 2nd, 2010 at 8:48 pm
Sal.
Sunt o persoana , care nu a postat absolut niciodata pe absolut nici un site, dar acum chiar daca nu voi mai fi acelasi, am simtit nevoia sa aduc acest mesaj, in urma emisiunii de aseara.
Ceea ce faceti voi, si cand spun ” voi” stii bine la cine ma refer, nu trebuie sa se incheie.Spun asta, nu ptr mine care deja am 48 de ani si poate ca si eu fac parte din cei multi si lasi, ci ptr cei mai tineri.
Cum spuneam , aseara am simtit ca ti-a ajuns la un punct destul de delicat lehamitea, si motivatia de a mai protesta in modul acesta, datorita unora care te balacaresc pe forum-uri,si a altora care au votatcum au votat, dar gandeste-te bine ca sunt destui care sunt de acord cu voi, si sunt in continua crestere. Deabia sunteti la inceput, indivizii incep sa ia atitudine in toate imprejurarile.Va multumesc in numele tuturor celor care sunt de acord cu mine, si te rooog sa nu renunti. Imi cer scuzele de rigoare, ptr eventualele greseli ortografice, dar am decat studii medii.
March 4th, 2010 at 3:24 pm
Ori esti prost, ori te prefaci
Cand prostia e legala
Se propaga cu viteza
Multi adepti apar cu fala
Si in scoli se da si teza
Teza-n sine e banala
Te asezi frumos in post
La final iti da o coala
Unde scrie ca esti prost
Dai apoi la facultate
Tot un soi de test de prost
Numeri anii pan’ la sapte
La sfarsit iti cauti post
Si in dictionar prostia
Este o intreaga proza
Culmea ei fortand trufia
Prostii si-au postat si poza
Ca si-n oricea lucru mare
Si prostia naste lupta
Naste prostul cel mai tare
La el boala e acuta
Ce sa mai ..la deal la vale
Sa mai faci si sa desfaci
Sa fii prost e lucru mare
De nu esti sa te prefaci
March 5th, 2010 at 4:39 pm
esti tare!despre tine numai de bine .din cauza ta cautam din telecomanda antenele. credema cand dau de emisiunea ,,sa te prezint parintilor,,dupa ce am vizionat sinteza c gadea,vrb. grele cu ciutacu si mai ales in gura presei cu URMARITU, incep sa am o indoiala si sa va compar cu OTV.prietene aia sunt PENIBILI..nu pot sa cred ca exista asa ceva pe ant.1.lasati-o dracu de audienta si nu va faceti de ras! PASTRATI-VA DEMNITATEA pentru care va urmarim.mai bine putini si destepti decat multi si prosti! lasa-i la ei acolo
March 10th, 2010 at 5:17 am
Cauta filmul ” Calitalism A Love Story ” de Michael Moore si spune-ne si noua prostimii ce se intampla cu noi .